Δε μπόρεσε η Παπαμιχαήλ στα προκριματικά του RG

tn team Τρίτη, 21 Μαϊος 2024 - 16:01

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ έπεσε στη μάχη του προκριματικού ταμπλό του Roland Garros, εκεί που είχε δύσκολο έργο καθώς αντιμετώπισε το Νο. 123 στον κόσμο Daria Snigur, γνωρίζοντας την ήττα, παρά τη προσπάθεια της, με 2-0.

Στον δρόμο της Παπαμιχαήλ έπεσε η Ουκρανή Snigur. Ο αγώνας ήταν κλειστός στο 1ο σετ, αλλά μετέπειτα η Ελληνίδα πρωταθλήτρια λύγισε από την αντίπαλο της, χάνοντας με 7-5, 6-2 σε μια ώρα και 21 λεπτά.

Η Δέσποινα σημείωσε 9 winners, ενώ υπέπεσε σε 20 αβίαστα λάθη. Η αντίπαλος της στον αντίποδα, έβγαλε 31 winners κάνοντας 27 αβίαστα λάθη.

Με αυτό τον τρόπο η Παπαμιχαήλ δε πήρε τη πρόκριση στον επόμενο γύρο, στη 3η της συμμετοχή στα προκριματικά του Roland Garros, μετά το 2022 και το 2023.

Να θυμίσουμε πως εχθές στα προκριματικά αγωνίστηκε και η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου, που γνώρισε την ήττα Hailey Baptiste με 2-1 σετ, στη πρεμιέρα της.