LIVE: Alcaraz - Τσιτσιπάς 6-3, 4-6, 7-6 (2), 0-6, 7-6 (5)

tennisnews team Παρασκευή, 03 Σεπτεμβρίου 2021 - 21:40

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντιμετωπίζει τον Carlos Alcaraz για μια θέση στους "16" καλύτερους του US Open.

UPDATE 01:43 Το tie-break θα βγάλει το νικητή!

UPDATE 01:43 Χωρίς break ακόμα στο αποφασιστικό σετ, 5-όλα.

UPDATE 01:00 Πολύ εντυπωσιακό σετ από τον Στέφανο, που κάνει το bagel και φτάνει πάρα πολύ γρήγορα σε νέα ισοφάριση. Στο 5ο σετ θα κριθεί το ματς.

UPDATE 00:43 BREAK με το καλημέρα στο 4ο σετ ο Στέφανος, που προηγείται ήδη με 2-0.

UPDATE 00:34 Πήγαν αποδυτήρια για να αλλάξουν και οι δυο παίκτες, επέστρεψαν αμφότεροι μετά από 4 λεπτά.

UPDATE 00:32 Ο Alcaraz κέρδισε το tie-break με 7-2 και ολοκλήρωσε μια απίστευτη ανατροπή στο 3ο σετ, στο οποίο έχανε με διπλό break στο 2-5.

UPDATE 00:24 Στο tie-break θα κριθεί το 3ο σετ.

UPDATE 00:08 Επιστρέφει ξαφνικά στο σετ ο Alcaraz, ο οποίος έκανε 2 συνεχόμενα break και ισοφάρισε σε 5-5!

UPDATE 23:51 Διπλό break από τον Στέφανο για το 5-2 και πολύ κοντά πλέον στο 3ο σετ.

UPDATE 23:43 Κάνει το 1ο break στο 3ο σετ ο Τσιτσιπάς, που προηγείται με 3-2 και πλέον δείχνει να ελέγχει την κατάσταση.

UPDATE 23:19 Ισοφαρίζει σε 1-1 σετ ο Στέφανος, που επέστρεψε από το 0-40 στο 10ο game και κράτησε το σερβίς του για το 6-4. Κέρδισε τα 6 από τα 7 τελευταία games o Στεφ!

UPDATE 23:04 BREAK για τον Στέφανο, το 2ο συνεχόμενο και το 4ο κερδισμένο game στη σειρά για τον Έλληνα πρωταθλητή, που ελέγχει πια το 2ο σετ.

UPDATE 22:49 BREAK BACK για τον Στέφανο που μειώνει σε 3-2 γρήγορα στο 2ο σετ.

UPDATE 22:43 Love service game τώρα από τον Στέφανο που κερδίζει το 1ο του game στο 2ο σετ.

UPDATE 22:37 Με break ανοίγει και το 2ο σετ ο Ισπανός! Απίθανα πράγματα από τον 18χρονο που προηγείται με 6-3, 2-0! Κρατάει και το σερβίς του, 6-3, 3-0.

UPDATE 22:26 Κάλεσε τον φυσιοθεραπευτή στο court o Στέφανος - δεν πήρε medical, απλώς του αφαίρεσαν το τέιπ από τα πόδια του.

UPDATE 22:24 O Alcaraz "σπάει" και 3η φορά το σερβίς του Στέφανου στο 1ο σετ, για να το κατακτήσει με 6-3. Και στον 3ο του αγώνα στο US Open ο Τσιτσιπάς θα χρειαστεί τουλάχιστον 4 σετ, για να πάρει τη νίκη.

UPDATE 22:13 Break για τον Στέφανο που μειώνει σε 4-2 και έχει ακόμα σφιγμό στο 1ο σετ.

UPDATE 22:07 Κέρδισε το πρώτο του game o Τσιτσιπάς, που μειώνει σε 4-1.

UPDATE 22:01 Συνεχίζει το τρομερό του ξεκίνημα ο Alcaraz και παίρνει και 2ο break πολύ σύντομα! 3-0 μπροστά ο 18χρονος, που παίζει απίστευτο τένις.

UPDATE 21:54 Άψογο ξεκίνημα από τον 18χρονο Ισπανό που κάνει break στο σερβίς του Στέφανου στο εναρκτήριο game.

UPDATE 21:45 O Alcaraz κέρδισε τη ρίψη νομίσματος και επέλεξε να υποδεχτεί στο 1ο game.