US Open: Το πρόγραμμα της Δευτέρας
Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα του US Open, με τις πρεμιέρες του Στέφανου Τσιτσιπά, της Μαρίας Σάκκαρη, του Novak Djokovic, της Iga Swiatek και πολλών ακόμα.
Ο Τσιτσιπάς θα κάνει την πρεμιέρα του στο US Open σήμερα, αντιμετωπίζοντας τον Milos Raonic. Το ματς θα γίνει στο Louis Armstrong Stadium, στις 2 το βράδυ ώρα Ελλάδας (ξημερώματα Τρίτης).
Πρεμιέρα και για τη Μαρία Σάκκαρη, που λίγες ώρες πριν, στις 18:00 ώρα Ελλάδας, θα αντιμετωπίσει τη Rebeka Masarova στο Court 17.
Στο Arthur Ashe Stadium θα παίξει ο Novak Djokovic, που γύρω στις 4 τα ξημερώματα θα παίξει με τον Alexandre Muller. Στο Arthur Ashe θα αγωνιστούν ακόμα η Iga Swiatek, o Frances Tiafoe και η Coco Gauff.
Στο Louis Armstrong, εκτός από τον Τσιτσιπά θα παίξουν ακόμα η Beatriz Haddad Maia (με τη Sloane Stephens), η Victoria Azarenka, η Caroline Wozniacki και ο Taylor Fritz. Τις πρεμιέρες τους τη Δευτέρα θα κάνουν ακόμα η Elena Rybakina, o Holger Rune, o Casper Ruud, ενώ θα γίνει και ο αγώνας του Alexander Bublik με τον Dominic Thiem.
*Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport και το Eurosport Player.
Το πρόγραμμα της Δευτέρας (28/08):
Arthur Ashe Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 19:00)
1) Iga Swiatek [1] v. Rebecca Peterson
2) Learner Tien v. Frances Tiafoe [10]
(όχι πριν τις 02:00)
3) Laura Siegemund v. Coco Gauff [6]
4) Alexandre Muller v. Novak Djokovic [2]
Louis Armstrong Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Victoria Azarenka [18] v. Fiona Ferro
2) Sloane Stephens v. Beatriz Haddad Maia [19]
3) Steve Johnson v. Taylor Fritz [9]
(όχι πριν τις 02:00)
4) Stefanos Tsitsipas [7] v. Milos Raonic
5) Tatiana Prozorova v. Caroline Wozniacki
Grandstand (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Alexander Bublik [25] v. Dominic Thiem
2) Danielle Collins v. Linda Fruhvirtova
3) Elena Rybakina [4] v. Marta Kostyuk
(όχι πριν τις 00:00)
4) Soonwoo Kwon v. Christopher Eubanks [28]
Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Rebeka Masarova v. Maria Sakkari [8]
2) Casper Ruud [5] v. Emilio Nava
3) Tommy Paul [14] v. Stefano Travaglia
4) Petra Kvitova [11] v. Cristina Bucsa
Court 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Ilya Ivashka v. Juan Manuel Cerundolo
2) Kaja Juvan v. Elisabetta Cocciaretto [29]
3) Panna Udvardy v. Ajla Tomljanovic
4) Sho Shimabukuro v. Hugo Gaston
Court 5 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Varvara Gracheva v. Taylor Townsend
2) Roberto Carballes Baena v. Holger Rune [4]
3) Kimberly Birrell v. Jennifer Brady
4) Felix Auger-Aliassime [15] v. Mackenzie McDonald
Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Magdalena Frech v. Emma Navarro
2) Jakub Mensik v. Gregoire Barrere
3) Elise Mertens [32] v. Mirjam Bjorklund
4) Hugo Dellien v. Borna Gojo
Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Kamilla Rakhimova v. Belinda Bencic [15]
2) Anhelina Kalinina [28] v. Sara Sorribes Tormo
3) Zachary Svajda v. Francisco Cerundolo [20]
4) Quentin Halys v. Benjamin Bonzi
Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Sebastian Ofner v. Nuno Borges
2) Yuriko Lily Miyazaki v. Margarita Betova
3) Jiri Vesely v. Enzo Couacaud
Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Adrian Mannarino [22] v. Yosuke Watanuki
2) Lin Zhu v. Mayar Sherif
3) Aslan Karatsev v. Jiri Lehecka
4) Anna Kalinskaya v. Katerina Siniakova
Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Pedro Cachin v. Ben Shelton
2) Bernarda Pera v. Veronika Kudermetova [16]
3) Miomir Kecmanovic v. Juan Pablo Varillas
4) Alize Cornet v. Elina Avanesyan
Court 11 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Clervie Ngounoue v. Daria Saville
2) Marcos Giron v. Alejandro Davidovich Fokina [21]
3) Marton Fucsovics v. Sebastian Korda [31]
4) Kayla Day v. Sorana Cirstea [30]
Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Karolina Muchova [10] v. Storm Hunter
2) Lauren Davis v. Danka Kovinic
3) Laslo Djere [32] v. Brandon Nakashima
4) Bernabe Zapata Miralles v. Ethan Quinn
Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) JJ Wolf v. Zhizhen Zhang
2) Lorenzo Musetti [18] v. Titouan Droguet
3) Aliaksandra Sasnovich v. Magda Linette [24]
4) Jelena Ostapenko [20] v. Jasmine Paolini
Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Richard Gasquet v. Fabian Marozsan
2) Katie Volynets v. Xinyu Wang
3) Julia Grabher v. Xiyu Wang
4) Dominic Stricker v. Alexei Popyrin
Court 15 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Anna Karolina Schmiedlova v. Kateryna Baindl
2) Rinky Hijikata v. Pavel Kotov
3) Roman Safiullin v. Marco Cecchinato
4) Olivia Gadecki v. Mirra Andreeva
Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.