Wimbledon: Το πρόγραμμα της Παρασκευής

 
Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © AELTC/Ben Solomon
 
tn team Παρασκευή, 02 Ιουλίου 2021 09:59

Η αναμέτρηση του Andy Murray με τον Denis Shapovalov ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της Παρασκευής στο Wimbledon, ενώ θα μπει στη μάχη του 3ου γύρου ο Novak Djokovic και στη μάχη του διπλού οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς.

Όπως και κάθε μέρα, η δράση στο Centre Court του Wimbledon θα αρχίσει στις 15:30 ώρα Ελλάδας, με την πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση της Ons Jabeur με την Garbine Muguruza. Στη συνέχεια ο Daniel Evans θα αναμετρηθεί με τον Sebastian Korda, ενώ θα ακολουθήσει το ματς της ημέρας, ανάμεσα στον τοπικό ήρωα Andy Murray και στον Denis Shapovalov, που δεδομένων των συνθηκών έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη.

Στο Νο.1 Court θα αγωνιστεί ο Novak Djokovic, που θα αντιμετωπίσει τον Denis Kudla με στόχο να μπει στη 16άδα και να κάνει ένα ακόμα βήμα προς το 20ό Grand Slam και 3ο συνεχόμενο για φέτος, μετά το Australian Open και το Roland Garros.

Αύριο θα μπουν στη μάχη του διπλού και τα αδέρφια Τσιτσιπά, που θα αντιμετωπίσουν στον τρίτο αγώνα του Court 18, γύρω στις 17:00 ώρα Ελλάδας, τους Jaume Munar και Cameron Norrie, σε μια σίγουρα όχι εύκολη αποστολή.

Οι αγώνες του Wimbledon μεταδίδονται στις συχνότητες του Nova Sports

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (02/04):

Centre Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:30)
1) Ons Jabeur [21] v. Garbine Muguruza [11]
2) Daniel Evans [22] v. Sebastian Korda
3) Denis Shapovalov [10] v. Andy Murray

No.1 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:00)
1) Liudmila Samsonova v. Sloane Stephens
2) Novak Djokovic [1] v. Denis Kudla
3) Elise Mertens [13] v. Madison Keys [23]

No.2 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Karolina Pliskova [8] v. Tereza Martincova
2) Maria Camila Osorio Serrano v. Aryna Sabalenka [2]
3) Dominik Koepfer v. Roberto Bautista Agut [8]

No.3 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Fabio Fognini [26] v. Andrey Rublev [5]
2) Diego Schwartzman [9] v. Marton Fucsovics

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Iga Swiatek [7] v. Irina-Camelia Begu
2) Cristian Garin [17] v. Pedro Martinez
3) Viktorija Golubic v. Madison Brengle

Court 18 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Frances Tiafoe v. Karen Khachanov [25]
2) Shelby Rogers v. Elena Rybakina [18]
3) Petros Tsitsipas/Stefanos Tsitsipas v. Munar/Norrie

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.