Ξεκούραστη πρόκριση για Medvedev - περιμένει Τσιτσιπά (vid)

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev © AELTC
tn team Δευτέρα, 10 Ιουλίου 2023 - 17:01

O Daniil Medvedev έπαιξε μόνο 2 σετ απέναντι στον Jiri Lehecka και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Wimbledon, όπου θα περιμένει τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Ο Daniil Medvedev χρειάστηκε μόλις 91 λεπτά για να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Wimbledon, καθώς είχε το προβάδισμα με 6-4, 6-2 όταν ο αντίπαλός του, Jiri Lehecka, εγκατέλειψε το ματς με τραυματισμό.

Ο Medvedev, ο οποίος επέστρεψε στο Wimbledon μετά τον αποκλεισμό του ως Ρώσος αθλητής πέρσι, προκρίθηκε για 1η φορά στην καριέρα του στα προημιτελικά του ιστορικότερου τουρνουά τένις στον κόσμο.

Θα περιμένει τον Στέφανο Τσιτσιπά να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά εις βάρος του Christopher Eubanks, με τον Έλληνα τενίστα επίσης να διεκδικεί την πρώτη του πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού.