Πρόκριση και στα διπλά για Σάκκαρη

tennisnews team Τρίτη, 13 Αυγούστου 2019 - 1:17

Η Μαρία Σάκκαρη και η Anett Kontaveit κέρδισαν τον πρώτο τους αγώνα στο Σινσινάτι και προκρίθηκαν στον 2ο γύρο του διπλού του Western & Southern Open.

Η Σάκκαρη και η Kontaveit έχασαν το 1ο σετ από τις Raluca Olaru και Zhaoxuan Yang, αλλά γύρισαν το ματς και έφτασαν στη νίκη με 4-6, 6-2, 10-8, έπειτα από 1 ώρα και 28 λεπτά παιχνιδιού.

Μετά την πολύ καλή νίκη της στο μονό, όπου επιβλήθηκε της Camila Giorgi με 6-3, 6-0, η Σάκκαρη πανηγύρισε άλλη μια πρόκριση σήμερα κι έτσι θα αγωνιστεί δυο φορές και αύριο στο Σινσινάτι.

Στο μονό θα αντιμετωπίσει για τον 2ο γύρο την Petra Kvitova στις 02:00 το βράδυ ώρα Ελλάδας (ξημερώματα Τετάρτης), ενώ αργότερα θα παίξει και στο διπλό, ενάντια στις Su-wei Hsieh και Barbora Strycova.