LIVE: Garcia - Σάκκαρη 6-3, 6-2 (vids)

Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Jimmie48 / WTA
tn team Κυριακή, 06 Νοεμβρίου 2022 - 23:29

Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Caroline Garcia για την ημιτελική φάση του WTA Finals. Ζωντανή ενημέρωση από τον αγώνα.

UPDATE 00:58 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 6-2 Game, set & match, Garcia. H Γαλλίδα ολοκλήρωσε την αποστολή της στο 8ο game κρατώντας το σερβίς της με 15 και πήρε μέσα σε 75 λεπτά την πρόκριση για τον τελικό του WTA Finals. Μεγάλο ματς για την Garcia, σε κακή μέρα η Σάκκαρη. Διαβάστε περισσότερα.

UPDATE 00:54 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 5-2 Κρατάει το σερβίς της με 15 και μένει στο ματς η Σάκκαρη. Θα σερβίρει για την πρόκριση η Garcia, που θα έχει τουλάχιστον 2 ευκαιρίες να κλείσει το ματς στο σερβίς της.

UPDATE 00:50 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 5-1 Nέα χαμένη ευκαιρία για τη Σάκκαρη, με την Garcia να επιστρέφει για 2ο σερί service game από το 30-40 και να υπερασπίζεται το σερβίς της. Ένα game μακριά από την πρόκριση η Γαλλίδα.

Τι κάνει η Garcia...

UPDATE 00:42 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 4-1 Κάνει το πρώτο βήμα η Μαρία, ανατρέπει το 0-30 σ' αυτό το game και με 4 πόντους στη σειρά κρατάει το σερβίς της για το 1-4.

UPDATE 00:38 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 4-0 Σβήνει και break point η Garcia, που από το 30-40 βρίσκει μεγάλα σερβίς και κρατάει ξανά το σερβίς της για το 4-0. Ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για τη Μαρία, που ψάχνει ένα θαύμα.

UPDATE 00:32 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 3-0 Κακό game από τη Σάκκαρη και νέο break για τη Garcia, που προηγείται με σετ και με double break.

UPDATE 00:29 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 2-0 Πιστοποιεί το προβάδισμα του ενός break κρατώντας το σερβίς της για το 2-0 η Garcia.

UPDATE 00:24 Garcia - Σάκκαρη 6-3, 1-0 BREAK στο ξεκίνημα του 2ου σετ η Garcia, που παίρνει τον πόντο στο break point με τη βοήθεια της τύχης. Με την πλάτη στον τοίχο πλέον η Μαρία, έχει πολλή δουλειά να κάνει.

Το set point της Garcia:

UPDATE 00:20 Garcia - Σάκκαρη 6-3 Mε love service game ολοκληρώνει ένα άψογο σετ η Garcia, που παίρνει το προβάδισμα στον ημιτελικό.

H πολύ όμορφη λόμπα της Garcia στο 4ο game:

UPDATE 00:16 Garcia - Σάκκαρη 5-3 Το σερβίς κρατάει τη Σάκκαρη στο σετ, τώρα η σειρά της Γαλλίδας να σερβίρει για την κατάκτηση του 1ου σετ.

UPDATE 00:12 Garcia - Σάκκαρη 5-2 Μεγάλο κράτημα σερβίς από την Garcia, που απέχει πλέον ένα game από το σετ. Από το 40-15 βρέθηκε στο 40-40 η Γαλλίδα, που αντέδρασε με δυο μεγάλα σερβίς για το 5-2 και το πανηγύρισε ανάλογα.

UPDATE 00:05 Garcia - Σάκκαρη 4-2 Κάνει ξανά break η Garcia, που έπαιξε ακόμα ένα μεγάλο game από την υποδοχή. Πολύ επιθετική και μέχρι στιγμής πολύ εύστοχη στα χτυπήματά της η Γαλλίδα.

UPDATE 00:01 Garcia - Σάκκαρη 3-2 BREAK για τη Σάκκαρη. Πολύ καλή αντίδραση για την πρωταθλήτριά μας, απαντάει αμέσως στο break της Garcia και θα σερβίρει για την ισοφάριση.

UPDATE 23:57 Garcia - Σάκκαρη 3-1 H Garcia βγάζει πολυ δυνατές συνεχόμενες επιστροφές και εκμεταλλεύεται και κάποια λάθη της Σάκκαρη, για να κάνει το πρώτο break του ημιτελικού. 3-1 μπροστά η Γαλλίδα.

UPDATE 23:53 Garcia - Σάκκαρη 2-1 Από το 0-15 στο game με 4 πόντους στη σειρά από τη Γαλλίδα, που συνεχίζει να σερβίρει πολύ καλά για την ώρα.

UPDATE 23:50 Garcia - Σάκκαρη 1-1 Mε 30 κρατάει το πρώτο game στο σερβίς της η Μαρία, που ισοφαρίζει σε 1-1.

UPDATE 23:46 Garcia - Σάκκαρη 1-0 Ξεκινάει με ένα πολύ καλό game από το σερβίς η Garcia, που κρατάει με 15-0 και ανοίγει το σκορ στον ημιτελικό.

UPDATE 23:40 Oλοκληρώνεται σε λιγότερο από 2 λεπτά το ζέσταμα, η Garcia θα σερβίρει πρώτη στο ματς.

UPDATE 23:28 Τόσο η Σάκκαρη όσο και η Garcia θα αγωνιστούν για 2η φορά στα ημιτελικά του WTA Finals, αλλά καμία δεν έχει παίξει σε τελικό. Στο head-2-head η Γαλλίδα προηγείται με 2-0.

UPDATE 23:25 Ο αγώνας αναμένεται να ξεκινήσει λίγο μετά τις 23:30. Τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 6HD.