LIVE STREAMING: Τυνησία - Ελλάδα 1-3 (vid)

© tennisnews.gr
tn team Σάββατο, 17 Σεπτεμβρίου 2022 - 13:23

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επιβλήθηκε του Skander Mansouri με 2-0 σετ και "σφράγισε" την ελληνική νίκη επί της Τυνησίας με 3-1 σετ για το World Group II του Davis Cup.

Την 1η μέρα των αγώνων, ο Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε τον Aziz Dougaz με 7-6 (3), 6-2, ενώ ο Μιχάλης Περβολαράκης επιβλήθηκε στον 2ο αγώνα του Skander Mansouri με 6-4, 6-3, δίνοντας στην Ελλάδα το προβάδισμα με 2-0. (διαβάστε περισσότερα εδώ)

Στο ξεκίνμα της 2ης ημέρας, ο Πέτρος Τσιτσιπάς και ο Μιχάλης Περβολαράκης ηττήθηκαν από τους Malek Jaziri και Skander Mansouri με 6-7 (5), 7-6 (5) 6-3 και η Τυνησία μείωσε σε 2-1 τη σειρά.

Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που επιβλήθηκε του Skander Mansouri με 6-2, 6-4 σε 61 λεπτά και έκανε το 3-1 για την Ελλάδα, "σφραγίζοντας" την πρόκρισή της στα πλέι οφ του World Group I.