LIVE: Σερβία - Ελλάδα 2-0 (vids)

tn team Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2024 - 16:11

Σε εξέλιξη είναι οι αγώνες της Σερβίας με την Ελλάδα για το World Group I του Davis Cup στο Βελιγράδι.

UPDATE 18:40 Djokovic - Ξυλάς 6-0, 6-1 Τέλος στο ματς. Ο Djokovic έκανε το καθήκον του και η Σερβία θα μπει στους αυριανούς αγώνες έχοντας ένα καθαρό προβάδισμα με 2-0 επί της Ελλάδας.

UPDATE 18:36 Djokovic - Ξυλάς 6-0, 5-1 O Ξυλάς κερδίζει το πρώτο του game απέναντι στον Djokovic και αποθεώνεται από χιλιάδες φίλους της Σερβίας που δείχνουν πολύ καλή αθλητική παιδεία. Σίγουρα κάτι για να θυμάται ο νεαρός Έλληνας τενίστας.

Τον αγώνα παρακολουθεί και ο σούπερ σταρ της Εθνικής μπάσκετ της Σερβίας και φίλος του Djokovic, Bogdan Bogdanovic:

UPDATE 18:15 Djokovic - Ξυλάς 6-0 Ο Ξυλάς έσωσε 2 set points και έμεινε πολλή ώρα σ' αυτό το game, αλλά ο Djokovic έκανε τελικά το 3ο break και έκλεισε το 1ο σετ με 0 παθητικό.

UPDATE 18:06 Djokovic - Ξυλάς 4-0 Κάνει νέο break o Nole, που φαίνεται ότι θα κλείσει πολύ γρήγορα το 1ο σετ.

UPDATE 18:01 Djokovic - Ξυλάς 3-0 Ο Ξυλάς πήρε τον πρώτο του πόντο στον αγώνα, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τον Djokovic από το να κρατήσει το σερβίς του και να φτάσει στο 3-0.

UPDATE 17:58 Djokovic - Ξυλάς 2-0 Κάνει γρήγορα-γρήγορα και το break o κάτοχος 24 Grand Slam τίτλων, είναι ξεκάθαρο ότι ξεκίνησε με άγχος ο Ξυλάς, που δεν βρήκε το σερβίς του στο 1ο του service game.

UPDATE 17:56 Djokovic - Ξυλάς 1-0 Ξεκίνησε το ματς του Djokovic με τον Ξυλά, με love service game από τον 37χρονο Σέρβο.

UPDATE 17:35 Στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς, ο θρύλος Novak Djokovic θα αντιμετωπίσει τον πρωταθλητή Ελλάδος ανδρών 2023 και 2024, Γιάννη Ξυλά.

UPDATE 17:23 Kecmanovic - Θάνος 6-3, 6-3 Mε break σφράγισε τη νίκη του ο Kecmanovic και έδωσε τον πρώτο πόντο του tie στην ομάδα του.

UPDATE 17:20 Kecmanovic - Θάνος 6-3, 5-3 Mε love service game κάνει γρήγορα το 5-3 ο Kecmanovic και απέχει ένα game από το να τελειώσει το ματς.

UPDATE 17:17 Kecmanovic - Θάνος 6-3, 4-3 Mένει σε κοντινή απόσταση ο Θάνος, ωστόσο χρειάζεται ένα break στα δυο επόμενα service games του Kecmanovic, για να παραμείνει στο ματς.

UPDATE 17:01 Kecmanovic - Θάνος 6-3, 2-1 O Θάνος έχασε ένα προβάδισμα με 40-0 και το πλήρωσε, με τον Kecmanovic να παίρνει 5 πόντους στη σειρά και να κάνει το πρώτο break στο 2ο σετ.

UPDATE 16:48 Kecmanovic - Θάνος 6-3 Kλείνει το σετ ο Kecmanovic, που δίνει το προβάδισμα στη Σερβία.

UPDATE 16:45 Kecmanovic - Θάνος 5-3 Κάνει break σε κρίσιμο σημείο ο Kecmanovic, που θα σερβίρει για την κατάκτηση του σετ. Κρίμα για τον Αριστοτέλη, είχε το πάνω χέρι σε όλη τη διάρκεια του πόντου στο break point, αλλά στο τέλος το βολέ του δεν ήταν καλό και σταμάτησε στο φιλέ.

UPDATE 16:40 Kecmanovic - Θάνος 4-3 Συνεχίζεται χωρίς διαφορά break το 1ο σετ, στο 4-3 το προβάδισμα του Σέρβου.

UPDATE 16:32 Kecmanovic - Θάνος 3-2 Mετά τα συνεχόμενα break, κρατούν τα σερβίς τους από μια φορά Kecmanovic και Θάνος.

UPDATE 16:25 Kecmanovic - Θάνος 2-1 BREAK BACK από τον Θάνο! Πολύ καλή ανταπόκριση μετά το χαμένο service game για τον Έλληνα τενίστα, που έχει δείξει σ' αυτά τα πρώτα games ότι μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τον πιο έμπειρο Σέρβο παίκτη.

UPDATE 16:22 Kecmanovic - Θάνος 2-0 Ο Kecmanovic κάνει το πρώτο break στο ματς και αποκτά από νωρίς ένα προβάδισμα στο 1ο σετ.

Για το πρώτο παιχνίδι της σειράς, ο Miomir Kecmanovic (No.53 στον κόσμο), θα αντιμετωπίσει τον Αριστοτέλη Θάνο (Νο.713).