Τίτλος και στη Mouratoglou Tennis Academy για τον Παγώνη (pics)

tn team Κυριακή, 29 Αυγούστου 2021 - 19:18

Mετά το τουρνουά της Boris Becker Academy, ο Ράφα Παγώνης κατέκτησε τον τίτλο και στο τουρνουά της Mouratoglou Tennis Academy, για το U10 TEN-PRO International Tournament.

Ο Παγώνης έκανε ακόμα ένα φανταστικό τουρνουά, στο κορυφαίο πρωτάθλημα στα 10άρια που γίνεται στις καλύτερες ακαδημίες του χρόνου.

Στο τουρνουά της Mouratoglou Tennis Academy, ο Έλληνας παίκτης έκανε 4 νίκες χωρίς να χάσει σετ. Στον 2ο γύρο, όπου προκρίθηκε απευθείας με bye, κέρδισε τον Βέλγο Raphael Debelder με 6-1, 6-2.

Στα προημιτελικά επικράτησε του Γερμανού Gustav Galow με 6-3, 6-1, ενώ στα ημιτελικά κέρδισε τον Γάλλο Karim Cassaigne Azzeddine με 6-2, 6-0. Στον τελικό κέρδισε τον Mael Gerinie από τη Νέα Καληδονία με 6-3, 6-2.

Αυτός ήταν ο 2ος διαδοχικός τίτλος για τον Παγώνη στα τουρνουά U10 TEN-PRO, αφού νωρίτερα αυτό το μήνα είχε κατακτήσει και το τουρνουά της Boris Becker Academy.