Ήττα στα 3 σετ για την Παύλου

tn team Τετάρτη, 06 Ιουλίου 2022 - 11:49

Η Δήμητρα Παύλου ηττήθηκε στα 3 σετ από την Τσέχα Zdena Safarova, μένοντας εκτός συνέχειας στο τουρνουά των 15.000 δολαρίων του Monastir στην Τυνησία.

Η Δήμητρα Παύλου δεν τα κατάφερε στο Futures των 15.000 δολαρίων που φιλοξενείται στο Monastir της Τυνησίας αυτή την εβδομάδα, γνωρίζοντας την ήττα από την Τσέχα Zdena Safarova, με 6-1, 2-6, 6-2.

Μετά την απώλεια του 1ου σετ, η 18χρονη Ελληνίδα κατάφερε να ανεβάσει επίπεδο και να κάνει ένα πολύ καλό 2ο σετ, στο 3ο σετ όμως, παρότι προηγήθηκε με 1-0 η Τσέχα είχε τον τελευταίο λόγο και κατάφερε να πάρει τη νίκη σε 1 ώρα και 55 λεπτά συνολικού αγώνα.

Η Παύλου θα παραμείνει στο Monastir και σήμερα θα παίξει στο διπλό της hardcourt διοργάνωσης, όπου μαζί με τη Βουλγάρα Beatris Spasova, θα αντιμετωπίσουν τη Ρωσίδα Maria Andrienko και την Αλγερινή Yassamine Boudjadi.

Στο τουρνουά της Τυνησίας αγωνίζεται και η Νεφέλη Ζαφείρη, η οποία σήμερα θα αντιμετωπίσει την προερχόμενη από τα προκριματικά Anaelle Leclercq από τη Γαλλία για τον 1ο γύρο.