Τσιτσιπάς: "Είναι ώρα να χαλαρώσω και να παίξω άμυνα" (vid)

tennisnews team Δευτέρα, 29 Ιουνίου 2020 - 6:57

Μια ιδιαίτερη στιγμή μοιράστηκαν στον φακό του UTS οι Στέφανος και Απόστολος Τσιτσιπάς, κατά τη διάρκεια ενός προπονητικού τάιμ άουτ.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δε συνηθίζει να μιλάει κατά τη διάρκεια των προπονητικών τάιμ άουτ στον πατέρα και προπονητή του, στο τάιμ άουτ τους όμως λίγο πριν το τέλος της χθεσινής του αναμέτρησης με τον Alexei Popyrin, είχε αρκετά κέφια και μοιράστηκαν μια διασκεδαστική συνομιλία.

"Ας παίξουμε επιθετικά τώρα", του είπε ο Απόστολος, με τον Στέφανο να ανταποκρίνεται: "Είναι ώρα για λίγη χαλάρωση, ας δοκιμάσουμε την άμυνα!"

Παρόλο που το παιχνίδι είχε κριθεί, αφού ο Στέφανος ήταν ήδη μπροστά με 3-0 και έμεναν 2 λεπτά για την ολοκλήρωση της 4ης περιόδου με το σκορ στο 12-12, ο Απόστολος συνέχισε να τον παροτρύνει να κερδίσει και αυτή την περίοδο: "Θα χαλαρώσεις μετά τον αγώνα, έχουμε ακόμα δυο λεπτά, πάμε."