ATP
Miami Open: Το πρόγραμμα του Σαββάτου

 
Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © ImagenShop - Abierto Mexicano Telcel
tn team Σάββατο, 27 Μαρτίου 2021 - 10:35

Δείτε το σημερινό πρόγραμμα του Miami Open, στο οποίο συμπεριλαμβάνεται και η πρεμιέρα του Στέφανου Τσιτσιπά.

Ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Damir Dzumhur στον δεύτερο αγώνα του προγράμματος του Σαββάτου, γύρω στις 19:00 ώρα Ελλάδας, για τον 2ο γύρο του Miami Open.

Ο Dzumhur είναι ένας παίκτης που έχει δυσκολέψει τον Στέφανο στο παρελθόν και τον έχει κερδίσει 3 φορές, σε 4 αναμετρήσεις. Η τελευταία τους συνάντηση ήταν πριν από 2 χρόνια, στο Ρότερνταμ, όπου ο Βόσνιος είχε επικρατήσει σε ένα κλειστό ματς με 6-4, 1-6, 7-5.

Το πρόγραμμα της ημέρας θα αρχίσει στις 17:00 το απόγευμα, με την αναμέτρηση της Ashleigh Barty ενάντια στη Jelena Ostapenko στο κεντρικό court. Θα ακολουθήσει η πρεμιέρα του Τσιτσιπά, ενώ στη συνέχεια θα γίνει το μεγάλο ματς της Victoria Azarenka με την Angelique Kerber.

Μια ώρα μετά τα μεσάνυκτα, ο Andrey Rublev θα αντιμετωπίσει τον Tennys Sandgren, ενώ το πρόγραμμα θα κλείσει με την αναμέτρηση της Petra Kvitova κόντρα στην Johanna Konta.

Δύσκολες αποστολές περιμένουν στο Court 1 οι Iga Swiatek, Elina Svitolina, Aryna Sabalenka και Simona Halep, ενώ το πρόγραμμα αυτού του γηπέδου θα κλείσει με τη δυνατή αναμέτρηση της Belinda Bencic με τη Marketa Vondrousova.

Στο Butch Buchholz θα αγωνιστούν οι Denis Shapovalov, Diego Schwartzman, Marin Cilic και Kei Nishikori, ενώ στο τελευταίο ματς του Court 2 θα αγωνιστεί ο Θανάσης Κοκκινάκης, για τη δύσκολη αποστολή του ενάντια στον Marton Fucsovics.

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (27/03):

Grandstand:
17:00 Ashleigh Barty [1] v. Jelena Ostapenko
19:00 Damir Dzumhur v. Stefanos Tsitsipas [2] COSMOTE SPORT 6HD
21:00 Angelique Kerber [24] v. Victoria Azarenka [14]
01:00 Tennys Sandgren v. Andrey Rublev [4] COSMOTE SPORT 6HD
02:30 Petra Kvitova [9] v. Johanna Konta [17]

Court 1:
17:00 Ana Konjuh v. Iga Swiatek [15]
19:00 Ekaterina Alexandrova [30] v. Elina Svitolina  [5]
21:00 Veronika Kudermetova [32] v. Aryna Sabalenka [7]
23:00 Simona Halep [3] v. Anastasija Sevastova
01:00 Belinda Bencic [11] v. Marketa Vondrousova [19]

Butch Buchholz:
17:00 Kei Nishikori [28] v. Aljaz Bedene
19:00 Cristian Garin [13] v. Marin Cilic
21:00 Denis Shapovalov [6] v. Ilya Ivashka
23:00 Sebastian Korda v. Fabio Fognini [10]
01:00 Diego Schwartzman [5] v. Yasutaka Uchiyama

Court 2:
17:00 Jordan Thompson v. Milos Raonic [12]
19:00 Denis Kudla v. Hubert Hurkacz [26]
21:00 Alex De Minaur [15] v. Daniel Elahi Galan
23:00 Miomir Kecmanovic v. Adrian Mannarino [25]
01:00 Marton Fucsovics [29] v. Thanasi Kokkinakis

Court 4:
17:00 Bjorn Fratangelo v. Lorenzo Sonego [24]
19:00 Lorenzo Musetti v. Benoit Paire [23]
21:00 Aslan Karatsev [17] v. Mikhail Kukushkin
23:00 Ugo Humbert v. Joao Sousa

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.