ATP
Πρεμιέρα για τον Τσιτσιπά στο Τορόντο

 
Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © Gyles Dias/Tennis Canada
tn team Τρίτη, 10 Αυγούστου 2021 - 11:02

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του σήμερα στο Τορόντο, δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα στην Ελλάδα. Αναλυτικά το πρόγραμμα.

Ο Τσιτσιπάς θα μπει απόψε στη μάχη του National Bank Open στο Τορόντο του Καναδά, αντιμετωπίζοντας για δεύτερο διαδοχικό αγώνα τον Γάλλο Ugo Humbert, στις 02:00 μετά τα μεσάνυκτα ώρα Ελλάδας.

Θυμίζουμε πως πριν μερικές ημέρες ο Στέφανος είχε ηττηθεί από τον Humbert στον 3ο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά στο Τόκιο, ενώ συνολικά έχει χάσει δυο πολύ κλειστούς αγώνες απέναντι στον Γάλλο, που ακόμα δεν έχει καταφέρει να τον κερδίσει.

Σήμερα θα πραγματοποιήσει την  πρεμιέρα του και ο κορυφαίος του ταμπλό, Daniil Medvedev, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον πολύ επικίνδυνο Alexander Bublik γύρω στις 22:00 το βράδυ. Πρεμιέρα και για τον Grigor Dimitrov, που θα αντιμετωπίσει τον big server Reilly Opelka στον τελευταίο αγώνα της ημέρας.

Στο γυναικείο τουρνουά στο Μόντρεαλ, θα αγωνιστούν σήμερα για πρώτη φορά οι Coco Gauff, Garbine Muguruza, Petra Kvitova, Victoria Azarenka, καθώς και η υπερασπίστρια του τίτλου, Bianca Andreescu.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (10/08):

Τορόντο:

Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Miomir Kecmanovic v. Kei Nishikori COSMOTE SPORT 6HD
2) John Isner v. Alejandro Davidovich Fokina COSMOTE SPORT 6HD
3) Daniil Medvedev [1] v. Alexander Bublik COSMOTE SPORT 6HD
4) Ugo Humbert v. Stefanos Tsitsipas [3] COSMOTE SPORT 6HD
5) Grigor Dimitrov [14] v. Reilly Opelka COSMOTE SPORT 6HD

Rogers 5G Grandstand (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Cameron Norrie v. Karen Khachanov
2) Yoshihito Nishioka v. Frances Tiafoe
3) Benoit Paire v. Mackenzie McDonald
4) Casper Ruud [6] v. Marin Cilic

Court 1 (έναρξη 18:00)
1) Jenson Brooksby v. Nikoloz Basilashvili

Court 4 (έναρξη 18:00)
1) Dusan Lajovic v. Emil Ruusuvuori

Μόντρεαλ:

Centre Court (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Coco Gauff [15] v. Anastasija Sevastova
2) Katerina Siniakova v. Garbine Muguruza [5]
3) Petra Kvitova [7] v. Fiona Ferro
4) Harriet Dart v. Bianca Andreescu [2]
5) Sorana Cirstea v. Victoria Azarenka [8]

Court Rogers (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Dayana Yastremska v. Sloane Stephens
2) Caroline Garcia v. Anastasia Pavlyuchenkova [10]
3) Carol Zhao v. Sara Sorribes Tormo
4) Petra Martic v. Daria Kasatkina
5) Danielle Collins v. Jil Teichmann

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Shuai Zhang v. Johanna Konta
2) Camila Giorgi v. Elise Mertens [9]
3) Elena Rybakina [12] v. Liudmila Samsonova

Court 5 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Anett Kontaveit v. Jessica Pegula
2) Veronika Kudermetova v. Yulia Putintseva
3) Alison Van Uytvanck v. Donna Vekic

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.