Ruud - Τσιτσιπάς 1-6, 4-6 (LIVE)

tennisnews team Παρασκευή, 13 Αυγούστου 2021 - 19:05

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τον Capser Ruud στο Τορόντο, για μια θέση στα ημιτελικά του National Bank Open.

Ο Στέφανος θα σερβίρει πρώτος στον αγώνα, chair umpire η Aurelie Tourte.

Μέσα σε 24 λεπτά, ο Στέφανος κατέκτησε το 1ο σετ με 6-1! Δυο γρήγορα break από τον Στέφανο στο ματς που πριν το 20λεπτο είχε προηγηθεί με 5-0.

Τα στατιστικά του 1ου σετ - εξαιρετικός ο Στέφανος μέχρι τώρα:

Το set point του 1ου σετ:

O Τσιτσιπάς έκανε μια σχετικά μεγάλη διακοπή για να πάει στα αποδυτήρια μετά το 1ο σετ και ο Νορβηγός προσπάθησε να κρατήσει τον εαυτό του απασχολημένο...

Αμφότεροι οι δυο παίκτες είχαν ευκαιρίες για break στο 2ο σετ, που ήταν πιο ισορροπημένο, ο Στέφανος όμως έκανε το break στο 9ο game και σέρβιρε στη συνέχεια επιτυχημένα για το 6-4 και τη νίκη!