LIVE: Τσιτσιπάς - Auger Aliassime 4-6, 2-6

Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © ABN AMRO WTT
tn team Κυριακή, 13 Φεβρουαρίου 2022 - 16:33

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Felix Auger- Aliassime για τον τελικό του ABN AMRO World Tennis Tournament στο Ρότερνταμ.

UPDATE 17:52 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 2-6 Ολοκληρώνει το ματς ο Aliassime, κερδίζοντας τον Στέφανο Τσιτσιπά και παράλληλα τον 1ο του τίτλο μετά από 8 αποτυχημένες προσπάθειες σε τελικούς! Πολύ καλή παρουσία στο Ρότερνταμ για τον Έλληνα πρωταθλητή.

UPDATE 17:52 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 2-5 Παραμένει στον αγώνα ο Τσιτσιπάς κρατώντας το σερβίς του γρήγορα με επιτυχία.

UPDATE 17:49 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 1-5 Ακόμα ένα πολύ καλό game για τον Aliassime που το κλείνε χάνοντας μόλις ένα πόντο. Ο Στέφανος θα σερβίρει στη συνέχεια για να παραμείνει στο ματς.

UPDATE 17:44 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 1-4 Κι άλλη πίεση στο σερβίς του Τσιτσιπά, με τον Καναδό να εκμεταλλεύεται τα λάθη του Στέφανου και να κάνει νέο break που τον καθιστά οδήγο στην αναμέτρηση.

UPDATE 17:39 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 1-3 Χωρίς πολλά προβλήματα ο Aliassime κράτησε ακόμα ένα game στο σερβίς του και συνεχίζει να προηγείται με break.

UPDATE 17:35 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 1-2 Μετά από 2 break point που αντιμετώπισε, ο Στέφανος κατάφερε να διατηρήσει τη ψυχραιμία του και να πάρει το service game του μειώνοντας σε 1-2.

UPDATE 17:28 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 0-2 Μετά από μια ισοπαλία ο Aliassime βρήκε τρόπο και κατάφερε παρά τη πίεση να κρατήσει το σερβίς του και να πάρει το 3ο συνεχόμενο game στον αγώνα και το 2ο στο 2ο σετ.

UPDATE 17:20 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6, 0-1 Δυνατά ξεκινάει ο Aliassime ο οποίος χωρίς να χάσει κανένα πόντο πέτυχε break στο 1ο game του 2ου σετ.

UPDATE 17:20 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-6 Κλείνει το 1ο σετ ο Aliassime από το σερβίς με 6-4, και προηγείται στον τελικό με 1-0.

UPDATE 17:15 Τσιτσιπάς - Aliassime 4-5 Παραμένει στο σετ ο Τσιτσιπάς διαμορφώνοντας από την γραμμή του σερβίς το 4-5.

UPDATE 17:11 Τσιτσιπάς - Aliassime 3-5 Απαντάει με love service game ο Aliassime και διατηρεί το προβάδισμα του στο σετ.

UPDATE 17:05 Τσιτσιπάς - Aliassime 3-4 Χωρίς να χάσει κανένα πόντο ο Τσιτσιπάς κρατάει το σερβίς του και παίρνει το 3ο του game στο σετ.

UPDATE 17:03 Τσιτσιπάς - Aliassime 2-4 Κρατάει το σερβίς του ο Καναδός και παίρνει προβάδισμα με 4-2.

UPDATE 17:00 Τσιτσιπάς - Aliassime 2-3 Σώζει break point και κρατάει το σερβίς του για το 3-2 ο Στέφανος.

UPDATE 16:56 Τσιτσιπάς - Aliassime 1-3 Κρατάει με 15 το σερβίς του ο Καναδός και προηγείται με 3-1 στο 1ο σετ.

UPDATE 16:49 Τσιτσιπάς - Aliassime 1-2 Μειώνει σε 1-2 με το σερβίς του ο Στέφανος και παίρνει το πρώτο του game στον τελικό.

UPDATE 16:46 Τσιτσιπάς - Aliassime 0-2 Κρατάει και το σερβίς του ο Καναδός, που πιστοποιεί το προβάδισμα με break και κάνει το 2-0.

UPDATE 16:43 Τσιτσιπάς - Aliassime 0-1 Με break ανοίγει τον τελικό ο Auger-Aliassime, που προηγείται με 1-0.

UPDATE 16:34 O Στέφανος κέρδισε τη ρίψη του νομίσματος και επέλεξε να σερβίρει στο 1ο game του τελικού.