ATP
Μαϊάμι: Το πρόγραμμα της Κυριακής

 
Μαϊάμι: Το πρόγραμμα της Κυριακής
© BNP Paribas Open
tn team Κυριακή, 27 Μαρτίου 2022 - 11:35

Στη μάχη του 3ου γύρου του Miami Open θα μπουν οι Νικ Κύργιος, Θανάσης Κοκκινάκης, Alexander Zverev και Iga Swiatek, ενώ στο διπλό θα παίξει ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα του Miami Open.

Η δράση στα γήπεδα του Hard Rock Stadium θα αρχίσει στις 18:00 το απόγευμα, ωστόσο στο κεντρικό court θα αρχίσει στις 19:00, με την αναμέτρηση της Paula Badosa με τη Yulia Putintseva.

Στις 21:00 περίπου, ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Fabio Fognini σε μια αναμέτρηση που αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, ενώ θα ακολουθήσει ο αγώνας του Frances Tiafoe με τον Juan Manuel Cerundolo.

Στις 02:00 τα ξημερώματα της Δευτέρας, η Iga Swiatek, Νο.1 στον κόσμο από την επόμενη εβδομάδα, θα αντιμετωπίσει τη Madison Brengle, ενώ γύρω στις 04:00, ο Alexander Zverev θα παίξει με τον Mackenzie McDonald. 

Στο Grandstand ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Victoria Azarenka με τη 16χρονη Linda Fruhvirtova που κάνει ένα εξαίρετο τουρνουά, ενώ στο ίδιο γήπεδο θα αγωνιστούν και οι Cameron Norrie, Gael Monfils, Coco Gauff και Petra Kvitova.

Στο Butch Buchholz ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Jannik Sinner με τον Pablo Carreno Busta. Πολύ δυνατή και η αναμέτρηση του Casper Ruud με τον Alexander Bublik, ενώ ο Θανάσης Κοκκινάκης, έχοντας ξεκινήσει από τα προκριματικά, θα αναζητήσει στο τελευταίο ματς του γηπέδου την πρόκριση για τους "16", αντιμετωπίζοντας τον επίσης qualifier και φορμαρισμένo Denis Kudla.

Τέλος, στον τελευταίο αγώνα του Court 1, γύρω στη μια ώρα Ελλάδας, ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Feliciano Lopez θα διεκδικήσουν την πρόκριση για τα προημιτελικά του διπλού, απέναντι στους Νο.2 του ταμπλό, Rajeev Ram και Joe Salisbury.

Οι αγώνες του Miami Open μεταδίδονται από το Cosmote Sport 6HD (άνδρες) και το NovaSports 6HD (γυναίκες)

Το πρόγραμμα της Κυριακής (27/03):

Stadium:
19:00 Paula Badosa [5] v. Yulia Putintseva
21:00 Nick Kyrgios v. Fabio Fognini [31]
23:00 Frances Tiafoe [28] v. Juan Manuel Cerundolo
02:00 Madison Brengle v. Iga Swiatek [2]
04:00 Mackenzie McDonald v. Alexander Zverev [2]

Grandstand:
18:00 Hugo Gaston v. Cameron Norrie [10]
20:00 Linda Fruhvirtova v. Victoria Azarenka [12]
22:00 Coco Gauff [14] v. Shuai Zhang
00:00 Lauren Davis [Q] v. Petra Kvitova [28]
02:00 Francisco Cerundolo v. Gael Monfils [22]

Butch Buchholz"
19:30 Casper Ruud [6] v. Alexander Bublik [30]
21:00 Jessica Pegula [16] v. Elena Rybakina [17]
23:00 Pablo Carreno Busta [17] v. Jannik Sinner [9]
01:00 Thanasi Kokkinakis [Q] v. Denis Kudla [Q]

Court 1:
18:00 Veronika Kudermetova [21] v. Shelby Rogers
20:00 Anhelina Kalinina v. Beatriz Haddad Maia
22:00 Martinez/Sonego v. Koolhof/Skupski [6]
23:30 Brkic/Cacic v. Cilic/Kubot
01:00 Lopez/Tsitsipas v. Ram/Salisbury [2]

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.