Συνεχίζει το σερί του ο Berrettini (vid)

© BOSS OPEN
tn team Παρασκευή, 17 Ιουνίου 2022 - 17:01

O Matteo Berrettini επιβλήθηκε με 2-0 σετ του Tommy Paul και έκανε το 7 στα 7 στη σεζόν του γρασιδιού, για να μπει στα ημιτελικά του Queen's Championships.

Ακόμα έναν πολύ καλό αγώνα έκανε ο Matteo Berrettini, ο οποίος επιβλήθηκε του Tommy Paul με 6-4, 6-2 και πήρε μέσα σε 73 λεπτά την πρόκριση για τα ημιτελικά του Queen's.

Ο περσινός φιναλίστ του Wimbledon και υπερασπιστής του τίτλου στο Queen's, βρέθηκε πίσω με 0-3 και με 1-4 στο 1ο σετ, κατάφερε όμως να κυριαρχήσει κατά κράτος σε όλο το υπόλοιπο ματς και να κερδίσει τα 11 από τα 13 τελευταία games του αγώνα, για να φτάσει σ' αυτή τη νίκη.

Ήταν η 8η διαδοχική νίκη για τον Berrettini στο Queen's και η 7η διαδοχική νίκη του στη φετινή σεζόν του γρασιδιού, στην οποία έχει ήδη κατακτήσει τον τίτλο της Στουτγκάρδης.

Στα ημιτελικά του Queen's, ο 26χρονος Ιταλός θα αντιμετωπίσει τον Botic Van De Zandschulp, που έκανε ακόμα ένα πολύ καλό παιχνίδι και επιβλήθηκε του Alejandro Davidovich Fokina με 6-2, 6-4.