LIVE: Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 2-6

tn team Κυριακή, 21 Αυγούστου 2022 - 23:21

Ζωντανή ενημέρωση από τον μεγάλο τελικό του Cincinati, μεταξύ του Στέφανου Τσιτσιπά και του Borna Coric.

UPDATE 01:42 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 2-6 GAME, SET & MATCH CORIC! Ο Coric κάνει και νέο break και φτάνει στη κατάκτηση του 2ου σετ και της αναμέτρησης, κερδίζοντας τον 1ο του τίτλο σε Masters, τον σημαντικότερο μέχρι στιγμής στη καριέρα του.

UPDATE 01:38 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 2-5 Μετά από ένα game διάρκειας σχεδόν 11 λεπτών με πολλές ισοπαλίες και δυνατές μάχες, ο Coric κατάφερε να το κατακτήσει και πλέον βρίσκεται μια ανάσα μακριά από τη επικράτηση του στον αγώνα.

UPDATE 01:24 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 2-4 Με διπλό λάθος ο Τσιτσιπάς δέχεται το break από τον Coric, στη μέση περίπου του 2ου σετ και πλέον ο Κροάτης οδηγεί την αναμέτηρηση.

UPDATE 01:17 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 2-3 Με love κλείνει πάρα πολύ γρήγορα το game o Coric.

UPDATE 01:14 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 2-2 Ο Τσιτσιπάς δεν επέτρεψε στον Coric να του σπάσει το σερβίς -παρότι του έδωσε 3 ευκαιρίες για break- ισοφαρίζοντας και πάλι στο σετ.

UPDATE 01:06 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 1-2 Κλείνει ακόμα ένα game με επιτυχία ο Coric και προηγείται με μικρή διαφορά στο σετ.

UPDATE 01:03 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 1-1 Ισοφαρίζει ο Τσιτσιπάς κερδίζοντας το 1ου game στο 2ο σετ.

UPDATE 00:59 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0), 0-1 Ο Τσιτσιπάς χάνει μεγάλη ευκαιρία καθώς δε κατάφερε να εκμεταλλευτεί κανένα από τα 3 break point (0-40) που είχε στη διάθεση του, με τον Coric να κερδίζει τελικά το 1ο game του 2ου σετ.

UPDATE 00:46 Τσιτσιπάς - Coric 6-7(0) Εξαιρετικό tie break για τον Coric, που κερδίζει το 1ο σετ του τελικού, παρότι βρέθηκε στην αρχή με 4-1 πισω στα games.

UPDATE 00:44 Τσιτσιπάς - Coric 6-6 (0-4) Και 2ο mini break o Coric στο tie break, θέτει γερές βάσεις για την επικράτηση του στο 1ο σετ.

UPDATE 00:42 Τσιτσιπάς - Coric 6-6 (0-3) Προβάδισμα με mini break για τον Κροάτη που έχει προβάδισμα για τη κατάκτηση του σετ στο tie break.

UPDATE 00:41 Τσιτσιπάς - Coric 6-6 Κερδίζει εύκολα το game ο Coric και στέλνει το 1ο σετ του τελικού στο tie break.

UPDATE 00:36 Τσιτσιπάς - Coric 6-5 Σώζει 1 break point o Τσιτσιπάς και με ψυχραιμία και πολύ καλό τένις παίρνει μικρό προβάδισμα και μεταφέρει όλο το άγχος στον Coric που θα σερβίρει για να μείνει στο σετ.

UPDATE 00:30 Τσιτσιπάς - Coric 5-5 Παραμένει στο σετ ο Coric, κρατώντας το σερβίς του χωρίς να πολλά προβλήματα.

UPDATE 00:24 Τσιτσιπάς - Coric 5-4 Κερδίζει το game o Τσιτσιπάς και πλέον απέχει ακόμα 1 από τη κατάκτηση του σετ.

UPDATE 00:21 Τσιτσιπάς - Coric 4-4 Ο Coric σώζει 3 break point του Τσιτσιπά και κάνει δικό του ένα game διαρκείας, φέρνοντας το σετ στην απόλυτη ισορροπία.

UPDATE 00:08 Τσιτσιπάς - Coric 4-3 Ο Coric κάνει το break back και ισορροπεί στον αγώνα.

UPDATE 00:05 Τσιτσιπάς - Coric 4-2 2ο συνεχόμενο love στο service game του ο Coric, μειώνει στο σετ.

UPDATE 00:00 Τσιτσιπάς - Coric 4-1 Ο Στέφανος απαντάει γρήγορα, διατηρώντας και πάλι σε υψηλά ποσοστά τα σερβίς του έκλεισε ακόμα ένα επιτυχημένο game.

UPDATE 23:58 Τσιτσιπάς - Coric 3-1 Πολύ καλός από τη γραμμή του σερβίς αυτή τη φορά ο Coric, κερδίζει το game χωρίς να απολέσει πόντο και μειώνει στο σετ.

UPDATE 23:54 Τσιτσιπάς - Coric 3-0 Χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα και με εξαιρετικά σερβίς ο Τσιτσιπάς έκλεισε με επιτυχία και το 2ο service game του στον αγώνα, ανοίγοντας και άλλο τη διαφορά.

UPDATE 23:51 Τσιτσιπάς - Coric 2-0 Με φόρα ο Τσιτσιπάς, καταφέρνει να κάνει το 1ο break του τελικού και να πάρει προβάδισμα από νωρίς.

UPDATE 23:45 Τσιτσιπάς - Coric 1-0 Δυνατό ξεκίνημα από τον Τσιτσιπά, κερδίζει το 1ο game χωρίς να χάσει κανένα πόντο.

UPDATE 23:44 Τσιτσιπάς - Coric Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα σερβίρει πρώτος στον μεγάλο τελικό.