Australian Open: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

 
Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς Φωτογραφία: Tennis Photo Network
tn team Τετάρτη, 10 Φεβρουαρίου 2021 - 8:14

Νωρίς το πρωί θα γίνει ο πολυαναμενόμενος αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Θανάση Κοκκινάκη. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της αυριανής, 4ης ημέρας του Australian Open.

Ο αγώνας του Τσιτσιπά με τον Κοκκινάκη για τον 2ο γύρο του αυστραλιανού Grand Slam θα είναι ο 3ος κατά σειρά αγώνας της Rod Laver Arena, που σημαίνει πως θα ξεκινήσει πολύ νωρίς το πρωί στην Ελλάδα, γύρω στις 05:00 με 06:00.

Θα προηγηθούν δυο αγώνες για το ταμπλό των γυναικών. Στις 02:00 τα ξημερώματα η Karolina Pliskova θα αντιμετωπίσει την Danielle Collins, ενώ στη συνέχεια η Ashleigh Barty θα παίξει με την Daria Gavrilova.

Στις 10:00 το πρωί, το Night Session της Rod Laver Arena θα ανοίξει με το δυνατό παιχνίδι της Elina Svitolina απέναντι στην πολύ ταλαντούχα Coco Gauff, ενώ αργότερα θα βγει στο γήπεδο ο Rafael Nadal, για την αναμέτρησή του με τον Michael Mmoh.

Πολύ δυνατά παιχνίδια και στη Margaret Court Arena, όπου η Belinda Bencic θα αντιμετωπίσει τη Svetlana Kuznetsova και η Sofia Kenin την Kaia Kanepi, ενώ στην John Cain Arena θα παίξουν οι Andrey Rublev και Daniil Medvedev.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (11/02):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Danielle Collins v. Karolina Pliskova [6]
2) Ashleigh Barty [1] v. Daria Gavrilova
3) Stefanos Tsitsipas [5] v. Thanasi Kokkinakis
(όχι πριν τις 10:00)
4) Coco Gauff v. Elina Svitolina [5]
5) Michael Mmoh [Q] v. Rafael Nadal [2]

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Belinda Bencic [1] v. Svetlana Kuznetsova
(όχι πριν τις 04:00)
2) Sofia Kenin [4] v. Kaia Kanepi
3) Tomas Machac [Q] v. Matteo Berretini [9]
(όχι πριν τις 10:00)
4) Pablo Cuevas v. Alex De Minaur [21]
5) Jessica Pegula v. Samantha Stosur

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 03:00)
1) Andrey Rublev [7] v. Thiago Monteiro
2) Anett Kontaveit [21] v. Heather Watson
3) Fabio Fognini [16] v. Salvatore Caruso
(όχι πριν τις 10:00)
4) Roberto Carballes Baena v. Daniil Medvedev [4]

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Lin Zhu v. Elise Mertens [18]
2) Karen Khachanov [19] v. Ricardas Berankis
3) Jennifer Brady [22] v. Madison Brengle
4) Maya Sherif [Q] v. Kaja Juvan [Q]

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Shelby Rogers v. Olga Danilovic [Q]
2) Alexei Popyrin v. Lloyd Harris
3) Chris O'Connell v. Radu Albot
4) Nao Hibino v. Kristina Mladenovic
5) Kokkinakis/Kyrgios v. Harris/Knowle

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Feliciano Lopez v. Lorenzo Sonego [31]
2) Filip Krajinovic [28] v. Pablo Andujar

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Cabal/Farah [1] v. Basilashvili/Begemann
2) Nadia Podoroska v. Donna Vekic [28]
3) Mackenzie McDonald v. Borna Coric [22]
(όχι πριν τις 07:30)
4) Cameron Norrie v. Roman Safiullin [Q]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Karolina Muchova [25] v. Mona Barthel
2) Casper Ruud [24] v. Tommy Paul

Ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας εδώ

  • Οι αγώνες του Australian Open θα μεταδοθούν στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.