Roland Garros: To πρόγραμμα της Κυριακής

 
Μαρία Σάκκαρη
Μαρία Σάκκαρη © Roland Garros / FFT
tn team Κυριακή, 22 Μαϊος 2022 - 4:52

Το απόγευμα της Κυριακής θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της στο Roland Garros η Μαρία Σάκκαρη, ενώ θα αγωνιστούν ακόμα οι Carlos Alcaraz, Alexander Zverev, Ons Jabeur και Felix Auger-Aliassime μεταξύ πολλών ακόμα. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης ημέρας.

Αυλαία για το δεύτερο Grand Slam της χρονιάς αύριο και θα υπάρξει και ελληνικό ενδιαφέρον, με την πρεμιέρα της Μαρίας Σάκκαρη, Νο.4 στο ταμπλό των γυναικών, απέναντι στη Γαλλίδα Clara Burel. Θα είναι το τρίτο προγραμματισμένο παιχνίδι στo Philippe Chatrier.

Το πρώτο θα ξεκινήσει στις 12:00 ώρα Ελλάδας και θα είναι μεταξύ της Ons Jabeur και της Magda Linette, ενώ στο δεύτερο ο Felix Auger-Aliassime θα αντιμετωπίσει τον προερχόμενο από τα προκριματικά, Juan Pablo Varillas.

Στο τέταρτο και τελευταίο παιχνίδι, μετά τη Σάκκαρη δηλαδή, ο Carlos Alcaraz θα αντιμετωπίσει τον Juan Ignacio Londero.

Στο Suzanne Lenglen θα κάνει την πρεμιέρα του ο Alexander Zverev, ενώ στο Simonne Mathieu θα αγωνιστούν οι Dominic Thiem, Fabio Fognini, Coco Gauff και Garbine Muguruza (με Kaia Kanepi).

Οι αγώνες του Roland Garros μεταδίδονται στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (22/05):

Philippe Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Ons Jabeur [6] v. Magda Linette
2) Felix Auger-Aliassime [9] v. Juan Pablo Varillas
3) Clara Burel v. Maria Sakkari [4]
4) Juan Ignacio Londero v. Carlos Alcaraz [6]

Suzanne Lenglen (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Sloane Stephens v. Jule Niemeier
2) John Isner [23] v. Quentin Halys
3) Alexander Zverev [3] v. Sebastian Ofner
4) Kristina Mladenovic v. Leylah Fernandez [17]

Simonne Mathieu (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Hugo Dellien v. Dominic Thiem
2) Kaia Kanepi v. Garbine Muguruza [10]
3) Fabio Fognini v. Alexei Popyrin
4) Coco Gauff [18] v. Rebecca Marino

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Sorana Cirstea [26] v. Tatjana Maria
2) Andrey Kuznetsov v. Diego Schwartzman [15]
3) Tallon Griekspoor v. Alejandro Davidovich Fokina [25]
4) Elena Gabriela Ruse v. Elise Mertens [31]

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Grigor Dimitrov [18] v. Marcos Giron
2) Carole Monnet v. Karolina Muchova
3) Bernarda Pera v. Jil Teichmann [23]
4) Albert Ramos Vinolas v. Thanasi Kokkinakis

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Aljaz Bedene v. Christopher O'Connell
2) Pablo Cuevas v. Jenson Brooksby [31]
3) Astra Sharma v. Varvara Gracheva
4) Mirjam Bjorklund v. Donna Vekic

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Daniel Altmaier v. Jaume Munar
2) Aliaksandra Sasnovich v. Xinyu Wang
3) Olga Danilovic v. Dalma Galfi
4) Michael Mmoh v. Bernabe Zapata Miralles

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Beatriz Haddad Maia v. Cristina Bucsa
2) Botic Van De Zandschulp [26] v. Pavel Kotov
3) Camilo Ugo Carabelli v. Aslan Karatsev
4) Lauren Davis v. Marie Bouzkova

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Borna Coric v. Carlos Taberner
2) Katerina Siniakova v. Petra Martic
3) Alison Van Uytvanck v. Ann Li
4) Jason Kubler v. Denis Kudla

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Camila Osorio v. Harmony Tan
2) Taro Daniel v. Gregoire Barrere
3) Nuno Borges v. Karen Khachanov [21]
4) Belinda Bencic [14] v. Reka Luka Jani

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.