WTA
Σινσινάτι: Το πρόγραμμα της Τρίτης

 
Σινσινάτι: Το πρόγραμμα της Τρίτης
© Jimmie48 / WTA
tn team Τρίτη, 16 Αυγούστου 2022 - 11:30

Στη μάχη του Σινσινάτι μπαίνουν σήμερα η Μαρία Σάκκαρη, η Serena Williams, o Daniil Medvedev, o Νικ Κύργιος, καθώς και ο Θανάσης Κοκκινάκης, που θα παίξει με τον Jannik Sinner. Δείτε αναλυτικά το πλούσιο πρόγραμμα της ημέρας.

Η Μαρία Σάκκαρη θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της στο Western & Southern Open του Σινσινάτι στις 04:00 τα ξημερώματα της Τετάρτης, απέναντι στην Caroline Garcia, που ξεκίνησε από τα προκριματικά την πορεία της και έχει ήδη 3 νίκες στο τουρνουά, δείχνοντας να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Πρεμιέρα σήμερα και για τη Serena Williams, που θα αντιμετωπίσει την Emma Raducanu, Νο.10 στο ταμπλό, με κίνδυνο αυτός να είναι ο τελευταίος αγώνας της στο Σινσινάτι, αφού θυμίζουμε θα "κρεμάσει" τη ρακέτα της μετά από το US Open.

Η αδερφή της, Venus Williams, θα αντιμετωπίσει την Karolina Pliskova γύρω στις 20:00, ενώ η Naomi Osaka θα παίξει με την Shuai Zhang στις 18:00. Η πρωταθλήτρια του Τορόντο, Simona Halep, θα μπει επίσης στη μάχη του 2ου γύρου απόψε, αντιμετωπίζοντας την Anastasia Potapova γύρω στα μεσάνυκτα.

Στους άνδρες ξεχωρίζουν οι πρεμιέρες των Daniil Medvedev και Νικ Κύργιου. Ο Medvedev θα αντιμετωπίσει τον Botic Van De Zandschulp στις 04:00 τα ξημερώματα, ενώ ο Κύργιος θα παίξει με τον Alejandro Davidovich Fokina, γύρω στις 22:00.

Στο Grandstand το πρόγραμμα θα ανοίξουν στις 18:00 Jannik Sinner και Θανάσης Κοκκινάκης, ενώ θα ακολουθήσει η αναμέτρηση του Taylor Fritz με τον Sebastian Baez. Στο ίδιο γήπεδο θα κάνει την πρεμιέρα του και ο Carlos Alcaraz, που δυο ώρες μετά τα μεσάνυκτα θα αντιμετωπίσει τον Mackenzie McDonald.

Ο πρωταθλητής του Μόντρεαλ, Pablo Carreno Busta, θα παίξει με τον Miomir Kecmanovic στο Stadium 3, ενώ σήμερα θα παίξουν και οι Marin Cilic, Diego Schwartzman και o Daniel Evans, που θα παίξει με τον Filip Krajinovic στον αγώνα από τον οποίο θα βγει ο πρώτος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (16/08):

Center Court:
18:00 Naomi Osaka v. Shuai Zhang NovaSports 6HD
20:00 Karolina Pliskova [14] v. Venus Williams NovaSports 6HD
22:00 Nick Kyrgios v. Alejandro Davidovich Fokina COSMOTE SPORT 6HD
02:00 Serena Williams v. Emma Raducanu [10] NovaSports 6HD
04:00 Daniil Medvedev [1] v. Botic Van De Zandschulp COSMOTE SPORT 6HD

Grandstand:
18:00 Θανάσης Κοκκινάκης v. Jannik Sinner [10] COSMOTE SPORT 6HD
20:00 Taylor Fritz [11] v. Sebastian Baez COSMOTE SPORT 6HD
22:00 Coco Gauff [11] v. Marie Bouzkova [Q] NovaSports 6HD
02:00 Mackenzie McDonald v. Carlos Alcaraz [3] COSMOTE SPORT 6HD
04:00 Caroline Garcia [Q] v. Μαρία Σάκκαρη [4] NovaSports 6HD

Stadium 3:
18:00 Tommy Paul v. Jenson Brooksby
20:00 Albert Ramos-Vinolas v. Fabio Fognini [LL]
22:00 Pablo Carreno Busta v. Miomir Kecmanovic
00:00 Anastasia Potapova [LL] v. Simona Halep [15]  
02:00 Madison Keys v. Yulia Putintseva

Porsche Court:
18:00 Belinda Bencic [12] v. Sorana Cirstea
20:00 Sofia Kenin v. Shelby Rogers
22:00 Lorenzo Sonego [Q] v. Ben Shelton
00:00 Filip Krajinovic v. Daniel Evans
02:00 Aslan Karatsev v. Diego Schwartzman [13]

Court 4:
18:00 Borna Coric v. Lorenzo Musetti [Q]
20:00 Marta Kostyuk [Q] v. Camila Giorgi
22:00 Tereza Martincova [Q] v. Anett Kontaveit [2]
00:00 Beatriz Haddad Maia v. Jelena Ostapenko [16]
02:00 Marin Cilic [14] v. Emil Ruusuvuori

Court 7:
18:00 Anhelina Kalinina v. Elise Mertens
20:00 Martina Trevisan v. Anna Kalinskaya [Q]

Court 8:
19:30 Henri Laaksonen [Q] v. Alex De Minaur

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.