Παγώνης και Κουκούλη πρωταθλητές Ελλάδας στα 10άρια

Ράφα Παγώνης
tennisnews team Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2021 - 16:26

Ο Ράφα Παγώνης και η Διόνη Κουκούλη είναι οι Πανελλήνιοι Πρωταθλητές 2021 στην κατηγορία των 10 ετών.

Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Juniors 2021 στην κατηγορία των 10 ετών στα γήπεδα του Σ.Α. Ραφήνας και οι δυο μεγάλοι νικητές ήταν ο Ράφα Παγώνης και η Διόνη Κουκούλη.

Ο Παγώνης, ο οποίος αγωνίζεται στον Ο.Α. Γλυφάδας, επικράτησε στον τελικό με 6-0 του Νίκου Μπίκη (Α.Ε.Τ. Νίκη Πατρών).

Νωρίτερα την ίδια μέρα είχε κερδίσει για την ημιτελική φάση τον Οδυσσέα Κωνσταντίνου (Α.Σ. Ακρόπολις) με 6-4, ενώ κέρδισε ακόμα τους Ιάσονα Σπύρου (6-0), Γιώργο Κουμπάρο (6-1), Κωνσταντίνο Τσακανίκα (6-0) και Βασίλη Τζιούμη (6-1).

ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ JUNIORS 2021

Στο μονό των κοριτσιών στα 10άρια, νικήτρια αναδείχθηκε η Διόνη Κουκούλη (Α.Ο.Α. Θορικού), η οποία επικράτησε στον τελικό της Μαρίας Καζολέα (Σ.Α. Μεσσήνης) με 6-2.

Η Διόνη είχε κερδίσει ακόμα της Εμμανουέλα Ραφαηλία Βαγιωνά (6-0), Ίρις Φούσα (6-3), Μυρτώ Κρητικού (6-0) και Χαρίκλεια Γαβριέλα Πατσέλλη (6-4).