ATP
Μαδρίτη: Το πρόγραμμα της Τετάρτης

 
Στέφανος Τσιτσιπάς
Στέφανος Τσιτσιπάς © Corinne Dubreuil/ATP Tour
tn team Τετάρτη, 04 Μαϊος 2022 - 8:19

Το βράδυ της Τετάρτης θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στη Μαδρίτη ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ενώ σήμερα θα αγωνιστούν ακόμα οι Alexander Zverev και Rafael Nadal, στην πολυαναμενόμενη επιστροφή του Ισπανού μετά τον τραυματισμό του.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα κάνει σήμερα την πρεμιέρα του στο Mutua Madrid Open, αντιμετωπίζοντας για τον 2ο γύρο τον Lucas Pouille, στον αγώνα που θα ολοκληρώσει το πρόγραμμα της ημέρας στο Manolo Santana Stadium και θα ξεκινήσει γύρω στις 22:30 με 23:00 ώρα Ελλάδας.

Στις 15:00 περίπου θα αγωνιστεί στο κεντρικό court του Caja Magica o υπερασπιστής του τίτλου, Alexander Zverev, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Marin Cilic. Στις 17:00 θα δώσει τον πρώτο του αγώνα μετά από 6 εβδομάδες και τον τραυματισμό του στον θώρακα ο Rafael Nadal, που θα αντιμετωπίσει τον φορμαρισμένο Miomir Kecmanovic.

Στο γυναικείο τουρνουά σήμερα θα γίνουν οι προημιτελικοί, με τη Simona Halep να αντιμετωπίζει την Ons Jabeur στη μια το μεσημέρι και την Jessica Pegula τη Sara Sorribes Tormo στις 21:00, στους δυο αγώνες που ξεχωρίζουν.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης:

Manolo Santana Stadium:
13:00 Ons Jabeur [8] v. Simona Halep NovaSports 6HD
15:00 Marin Cilic v. Alexander Zverev [2] COSMOTE SPORT 6HD
17:00 Rafael Nadal [3] v. Miomir Kecmanovic COSMOTE SPORT 6HD
21:00 Sara Sorribes Tormo v. Jessica Pegula [12] NovaSports 6HD
23:00 Lucas Pouille v. Stefanos Tsitsipas [4] COSMOTE SPORT 6HD

Arantxa Sanchez Stadium:
13:00 Daniel Evans v. Roberto Bautista Agut [17] COSMOTE SPORT 6HD
15:00 Ekaterina Alexandrova [Q] v. Amanda Anisimova NovaSports 6HD
17:00 Jil Teichmann v. Anhelina Kalinina NovaSports 6HD
19:00 Diego Schwartzman [13] v. Grigor Dimitrov COSMOTE SPORT 6HD
21:00 Alex De Minaur v. Jannik Sinner [10] COSMOTE SPORT 6HD

Stadium 3:
13:00 Dusan Lajovic [Q] v. Casper Ruud [5]
15:00 Carlos Alcaraz/Marc Lopez v. Wesley Koolhof/Neal Skupski [7]
16:30 Hubert Hurkacz [12] v. Alejandro Davidovich Fokina
18:30 Sebastian Korda v. Lorenzo Musetti
20:30 Felix Auger-Aliassime [8] v. Cristian Garin

Court 4:
15:00 Cameron Norrie [9] v. John Isner
18:00 David Goffin [Q] v. Botic Van De Zandschulp

Google News Ακολουθήστε το tennisnews.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από το Τένις στην Ελλάδα.