Αποκλείστηκε στο Μόναχο ο Zverev! (vid)

@bmw_open
tn team Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024 - 17:49

Αν και ήταν ένα από τα μεγάλα φαβορί αυτή την εβδομάδα στο Μόναχο, ο Alexander Zverev υπέστη την ήττα από τον Cristian Garin με 2-0 σετ και έμεινε εκτός ημιτελικών στο τουρνουά της πατρίδας του.

Ο Garin κέρδισε τον Zverev με 6-4, 6-4 και τον άφησε εκτός 4άδας στο BMW Open στο Μόναχο, παίρνοντας μια μεγάλη πρόκριση.

Ο Garin έσβησε και τα 2 break points που αντιμετώπισε στο ματς και "έσπασε" από μια φορά σε κάθε σετ το σερβίς του Zverev, για να φτάσει σ' αυτή τη νίκη σε ακριβώς 2 ώρες αγώνα.

Το παιχνίδι πάντως έγινε κάτω από δύσκολες συνθήκες, όλη την εβδομάδα έχει κρύο στο Μόναχο και οι συνθήκες δεν είναι καλές για outdoor τένις, ενώ σε μέρος του παιχνιδιού σήμερα υπήρξε και βροχή, με τον Zverev να διαμαρτύρεται εντόνως στον διαιτητή, επειδή δεν διέκοπτε τον αγώνα.

Στα ημιτελικά του 250αριού του Μονάχου θα αντιμετωπίσει τον Taylor Fritz, που επικράτησε του Jack Draper με 4-6, 6-3, 7-6 (1).