Πρωταγωνίστησε στην Πάτρα ο Σπύρου

tn team Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2024 - 14:05

Τους πρώτους τίτλους του σε τουρνουά της Tennis Europe κέρδισε ο Ιάσονας Σπύρου, ο οποίος αναδείχθηκε πρωταθλητής στο μονό και στο διπλό του Patra's Junior.

Ο Σπύρου ολοκλήρωσε το εκπληκτικό τουρνουά που έκανε στα γήπεδα της Α.Ε.Τ. Νίκη Πατρών, κερδίζοντας στον σημερινό τελικό του μονού τον Θεόφιλο Τσοκανή με 6-2, 6-1.

Ο Σπύρου, ο οποίος κέρδισε 6 παιχνίδια αυτή την εβδομάδα στην Πάτρα και έχασε μόνο ένα σετ, κατέκτησε τον 1ο τίτλο του σε διοργάνωση της Tennis Europe.

Επιπλέον λίγες ώρες μετά έκανε και το "double", καθώς κέρδισε τον τίτλο και στο διπλό της διοργάνωσης της 2ης κατηγορίας Tennis Europe U12 της Πάτρας, με συμπαίκτη τον Διονύση Κοντογιώργη.

Σπύρου και Κοντογιώργης κέρδισαν σε έναν πολύ ωραίο τελικό τους Βασίλη Καούνη και Χρήστο Μπατζάκα με 2-6, 6-0, 10-8.

Σήμερα ολοκληρώθηκε και το διπλό των κοριτσιών, όπου κέρδισαν τον τίτλο η Δήμητρα Κάλλιστρου και η Άρτεμις Αναστασιάδη. Η Κάλλιστρου θυμίζουμε πως είχε κερδίσει τον τίτλο και στο μονό χθες.