"Λύγισε" η Δέσποινα στη Σλοβακία

Δέσποινα Παπαμιχαήλ
tennisnews team Πέμπτη, 13 Φεβρουαρίου 2020 - 11:51

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ενάντια στη Λευκορωσίδα Anna Kubareva, στον 1ο γύρο του 2nd Empire Women's Indoor των 25.000 δολαρίων, στην Τρνάβα της Σλοβακίας.

Η Παπαμιχαήλ γνώρισε την ήττα από την Kubareva στην πρεμιέρα της στο τουρνουά των 25.000 δολαρίων της Τρνάβα στη Σλοβακία, με 6-2, 6-4, έπειτα από 1 ώρα και 38 λεπτά παιχνιδιού.

Αν και κέρδισε το πρώτο game της αναμέτρησης, η 27χρονη Ελληνίδα έχασε τα 5 επόμενα games και βρέθηκε πίσω με 1-5, για να χάσει το 1ο σετ με 2-6, παρόλο που το αποτέλεσμα δεν ήταν αντιπροσωπευτικό της εικόνας του σετ, που είχε αρκετά κλειστά games.

Και στο 2ο σετ τα games ήταν γεμάτα, με την Δέσποινα να και την αντίπαλή της να είναι ισόπαλες μετά από 6 games (3-3). Η 19χρονη Λευκορωσίδα πήρε τα δυο επόμενα games και προηγήθηκε με 5-3, για να ολοκληρώσει την πρόκρισή της στο σερβίς της, στο 10ο game.