Η συγγνώμη του Medvedev στον διαιτητή (vids)

tennisnews team Παρασκευή, 28 Ιανουαρίου 2022 - 14:15

Πολύ πιο ήρεμος μετά το τέλος του αγώνα, ο Daniil Medvedev απολογήθηκε για τη συμπεριφορά του από τον διαιτητή της αναμέτρησής του με τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Ο Medvedev δεν αστοχούσε με τίποτα στα τελευταία λεπτά του ημιτελικού με τον Τσιτσιπά και αφού έκλεισε το 4ο σετ με 6-1, ανέβηκε στο φιλέ για να δώσει το χέρι του στον αντίπαλό του και στον Ισπανό διαιτητή Jaume Campistol, από τον οποίο ζήτησε συγγνώμη για τη συμπεριφορά του.

Θυμίζουμε πως μετά την απώλεια του 2ου σετ, ο Medvedev τα έβαλε με τον διαιτητή, λέγοντας πως ο Απόστολος Τσιτσιπάς μιλούσε συνέχεια στον Στέφανο, αλλά δεν τον τιμωρούσε με coaching code violation.

Λίγο αργότερα μάλιστα το... "χόντρυνε", λέγοντάς του πως αν δεν του δώσει warning την επόμενη φορά θα είναι "μικρή γάτα", χρησιμοποιώντας αυτό τον όρο για να αποφύγει να βρίσει.